Iz blokade do pozitivnog poslovanja, Venera Amanović i Nikola Vujović najbolji radnici Montenegro bonusa
U prvom kvartalu ove godine kompanija Montenegro Bonus ostvarila je neto dobitak od 87.000 eura. To je za 91.000 eura više u odnosu na planirani rezultat za prvi kvartal 2023. Godine.
Tendencija pozitivnog poslovanja izvjesna je i u drugom kvartalu, saopšteno je povodom 20 godina poslovanja kompanije.
Za najbolje radnike Montenegro Bonusa za prvu polovinu 2023. godine iz redova zaposlenih izabrani su Venera Amanović i Nikola Vujović, zaposleni u Sektoru za komercijalne poslove. Najbolji radnici su birani anketom koja je sprovedena među zaposlenima. Baranka Venera Amanović radni odnos u Montenegro Bonusu zasnovala je od marta 2004. i praktično je u ovoj firmi od osnivanja.
-Zadovooljstvo je biti izabran za najboljeg radnika, još veće kada posvećenost poslu prepoznaju moje kolege, kazala je za Primorski portal Venera Amanović.
Podovom obilježavanja dvije decenije komapnije, čelnici preduzeća su podsjetili da je prije dvije godine likvidnost privrednog društva bila ugrožena, čak je opstanak firme bio upitan.
Privredno društvo je ostalo bez obrtnih sredstava usled blokade računa od strane Privrednog suda, zbog duga nastalog u periodu upravljanja KAP-om.
Kako je saopšteno iz Montenegro Bonusa :“Profesionalnim pristupom u radu i angažmanom, uspješno se odoljelo svim pritiscima, što dokazuje veliki broj sklopljenih komercijalnih ugovora sa javnim naručiocima i privatnim kompanijama. Društvo je i tekuću, 2023. godinu započelo pozitivnim poslovanjem, a isti trend je nastavljen i do današnjeg dana“.
Montenegro Bonus je započeo i postupak osnivanja regionalne kompanije za projekat Jonsko jadranski gasovod-IAP.
„Koji će u budućnosti biti vrlo značajan za državu Crnu Goru, budući da je energetika jedan od glavnih stubova razvoja Crne Gore. Nakon sastanka, koji je sredinom juna održan u Splitu, na kom je ispred Montenegro Bonusa učestvovala predsjednica Odbora direktora sa saradnicima i predstavnici hrvatske kompanije „Plinacro“ dogovoreno je potpisivanje osnivačkih akata do kraja 2023. godine. Pomenuti projekat je ključan za gasifikaciju Crne Gore, a povezivaće Albaniju i Hrvatsku, prolazeći kroz teritoriju Crne Gore. Na ovaj način će Crna Gora zajedno sa Albanijom, Bosnom i Hercegovinom i Hrvatskom biti most između Kaspijskog regiona i Zapadne Evrope“, navodi se u saopštenju kompanije.
Dodaje se i da je Montenegro Bonus postavio ciljeve koji se tiču još boljeg pozicioniranja na tržištu nafte i naftnih derivata, stavljanjem u funkciju skladišnih kapaciteta koji su mu dati na upravljanje, korišćenje i raspolaganje od strane Vlade, kao i izgradnja maloprodajnih objekata nafte i naftnih derivata.
Iz kompanije očekuju da će Vlada, aktivnim učešćem, doprinijeti da se ostvare ciljevi i da se Montenegro Bonus kao kompanija u vlasništvu države, dodatno osnaži i adekvatno pozicionira na tržištu.
Izvršni direktor, Radoš Zečević rekao je da je najznačajniji projekat, bitan za razvoj stavljanje u funkciju skladišta naftnih derivata u Baru, Bijelom Polju i Lipcima.
„Nakon što budu riješeni imovinsko pravni odnosi sa kompanijom Jugopetrol AD, uz učešće Zaštitnice imovinsko pravnih interesa Crne Gore, budući da se radi o imovini koja je u vlasništvu države“.