Delegacija UBNORA Bara i Ulcinja na okupljanju u Grahovu

 Delegacija UBNORA Bara i Ulcinja na okupljanju u Grahovu

Sa Grahova, foto: Privatna arhiva

Delegacije Udruženja boraca NOR-a i antifašista Bara i Ulcinja, koje su predvodili predsjednici Đuro Marković i Đorđe Dabović, položile su vijenac na spomenik borcima Narodnooslobodilačkog rata na Grahovu, odajući poštu herojima ovog kraja koji su svoje živote položili u borbi za slobodu.

Prema riječima Markovića „Čuvamo sjećanje na heroje Crne Gore i Jugoslavije koji su u najtežem periodu naše istorije ustali protiv okupatora“.

– Među njima su bili i muškarci i žene koji su, vođeni idealima slobode, dali ono najvrijednije, svoje živote. Za mnoge od njih ni danas se ne zna gdje počivaju njihove kosti. Naša je dužnost da čuvamo svoju domovinu, njegujemo antifašističke vrijednosti i prenosimo istorijsku istinu na mlađe generacije – dodao je Marković.

Podijeli vijest

Ostavite Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *