Velike pukotine na mostu u Dobroj vodi

Most na Jadranskoj magistrali između Dubrave i Utjehe zbog napuklosti izaziva strah i nelagodu kod učesnika u saobraćaju.
Od nadležnih se očekuje da reaguju u što skorijem vremenu, kao i objašnjenje o pukotini na ovom mosta koji spaja dva pomenuta naselja.
Fotografije je poslala čitateljka Primorskog portala B.R.
9 Komentara
Svakog ljeta ista priča…
Neshvatljivo koji nemar od strane uprave za Održavanje puteva CRNE Gore????!!!!!!!
Treba li da se sruše 20 ili 50 vozila pa da pogine 100 ljudi da bi neko shvatio rizik na ovom mostu…..sramota!
Od 1997 letujem na 300m od mesta.Dilatacija jeste šira nego sto bi trebalo,ali osim buke koja se pravi ori saobraćaju,nema drugih opasnosti.Opasan je put kroz naselje Dobre vode gde se vozi brzo i neidgovorno.Policije nigde,kontrolušu u Zaljevu,a kroz Dobre vode i natovareni kamioni idu preko 80km/h.Uveče u noću je trka autimobils i bučnih motora vez difuzora.
Dobro,još se ništa nije desilo.Kad se bude nešto desilo,onda će reagovati.
Rado bih imao vas mail, ima puno toga što bih preko vas da podijelim sa građanima, nebi li se iza 1% nesto promijenilo u pozitivnom u gradu Baru.
info@primorski.me
Utjeha ih ne zanima. Neće da poprave rasvetu, neće da nose đubre,neće da ulože u plažu umesto samo u kamp na plaži…ovo je bilo živahno mesto nekada, unazadili su ga skroz nemarom.
Kao da se namerno uništava.
Šta ih briga za most tek…
Zanimljivo je da se taj razgovor ponavlja godinama. Pukotina na mostu u potoku Ujtin nije uzrokovana korištenjem samog mosta. Most je projektiran na taj način i ova metoda je u „Građevinstvu“ poznata kao Gerberov čvor (Heinrich Gerber njemački građevinski inženjer). Most je građen iz dva dijela kako se ne bi oštetila konstrukcija mosta. Ova „pukotina“ mosta je vidljivija tijekom ljetnih mjeseci kao posljedica visokih temperatura.
Most svakako treba manje popravke, ali ne predstavlja opasnost..
Zanimljivo je da se taj razgovor ponavlja godinama. Pukotina na mostu u potoku Ujtin nije uzrokovana korištenjem samog mosta. Most je projektiran na taj način i ova metoda je u „Građevinstvu poznata kao Gerberov čvor (Heinrich Gerber njemački građevinski inženjer). Most je građen iz dva dijela kako se ne bi oštetila konstrukcija mosta od vibracije. Ova „pukotina“ mosta je vidljivija tijekom ljetnih mjeseci kao posljedica visokih temperatura.
Most svakako treba manje popravke, ali ne predstavlja opasnost
Komentari su zatvoreni.