Koliko košta Savjet Radio Bara?
Do sada najmlađi Savjet Radio Bara, za nepune tri godine dobio je epitet i najskupljeg, a na godišnjem nivou će koštati građane Bara oko 15.000 eura nakon što su članovi Savjeta jednoglasno sebi četvorostruko uvećali naknade. Sa druge strane, zaposleni u ovoj medijskoj kući godina ukazuju da im je potrebna nova radna snaga, a za poslednjih sedam godina nije primljen ni jedan novinar jer lokalni medij nema novca.
Savjet je usvojio izmjene i dopune Statuta LJE „Radio Bar“ d.o.o, koje se odnose na iznos mjesečnih naknada na 25. sjednici održanoj krajem maja. Članovi Savjeta bili su jednoglasni da sebi uvećaju naknade četverostruko – predsjednica Savjeta će primati mjesečnu naknadu od 250 eura, četiri člana po 200 eura. Iz saopštenja koje je objavljeno na portalu ove medijske kuće moglo se zaključiti da Savjet i direktorica Radio Bara Vesna Šoškić nemaju isti stav po pitanju visine uvećanja naknada.
Povećanje naknada članovima Savjeta usledilo je samo tri mjeseca nakon što je direktorica Šoškić prilikom imenovanja Milana Vujovića za glavnog i odgovornog urednika pored ostalog navela: “ Radio Bar ima jedan hendikep, a to je nemogućnost, zbog finansijskih razloga, (jer uprkos povećanju svih cijena, u lokalnoj upravi nijesmo imali razumijevanja za povećanje cijena emisija koje se finansiraju iz budžeta), primanja novog, mladog kadra. Ta nova, stvaralačka energija je neophodna i svaki medij gotovo svake godine obnavlja kadar.”
Radio Bar novinarski kadar nije obnovio godinama.
Proste matematičke operacije potvrđuju da je godišnji iznos za naknade Savjeta Radio Bara ekvivalentan godišnjem iznosu plata za dva novinara.
Dok Radio Bar jedva sastavlja kraj s krajem i postaju upitne isplate plata zaposlenih i izmirivanje tekućih obaveza, iz finansijski stabilnijih lokalnih radio stanica Primorski portal saznaje da članovi Savjeta Radio Tivta mjesečno primaju naknadu 55 eura, Radio Kotor 125 eura i to samo kad imaju sjednice.
Podsjetimo, sadašnji Savjet Radio Bara konstituisan je 15.novembra 2019. godine, a krajem maja 2022. održali su 25. sjednicu.
Na 25. sjednici članovi Savjeta su donijeli i zaključak da su saglasni da njihove naknade mogu da kasne, zavisno od raspoloživih finansijskih sredstava firme. Zaključak j upućuje da su članovi Savjeta svjesni finansijske situacije u lokalnom javnom emiteru Radio Baru, ali i pored toga ostali su jednogasni o četvorostrkom uvećanju svojih naknada.
Solidarno!?
3 Komentara
Koliki budzet dobija radio Bar od opstine?
Neobjektivnost, pristrasnost kao i neiznošenje stava/mišljenja „druge strane“ nisu odlike profesionalnih novinara. Provjerite da li je zaista ugrožena likvidnost Radija.
P. S. Radio Bar dobija dotacije od Opštine čiji je iznos 300.000,00e na godišnjem nivou.
Svako dobro. 🙂
Ne zamjeram mladim kad ne znaju. Naučiće. Ipak, bude mi tužno kad neko završi Žurnalistiku pa ne prepoznaje novinarske žanrove. Podsjetiću, jedna od autorskih novinarskih formi je KOMENTAR- stav novinara o događaju. Posao novinara je svakodnevno izložen sudu javnosti, pa javnosti i ostavljam da cijeni koliko smo profesionalni. Ako je Savjet Radio Bara u prethodnom periodu isticao da je članovima u fokusu objektivnost- očekujemo da obrazložite četvorostruko uvećanje naknada. Imate dovoljno medijskog prostora, ali tri dana ćutite.
Komentari su zatvoreni.