Sportske priče: Odbojkaš Tomo Pekić – Ako nas hvale, vjerovatno smo dobri
Tomo Pekić, Foto: Arhiva
Odbojkaš Galeba Tomo Pekić trenutno je jedan od najboljih srednjih blokera u
Crnoj Gori.
Tekst napisan 2009.godine
Kad je u dobrom raspoloženju, a to je prethodne sezone bilo na gotovo svakom meču, bukvalno sam može da riješi meč, mada vjerovatno toga i nije svjestan.
– Odlične igre za prvi klub. Luku Bar, posebno na jednom turniru u Obrenovcu, preporučile su ga za kadetsku reprezentaciju, na čijem je širem spisku bio. Ubrzo je napustio Luku i zagrao za Galeb, kod trenera Vlada Jovanovića koji ga je trenirao i u Luci. Upravo Jovanović ga je i stavno da igra na poziciju srednjeg blokera.
Reklo bi se da je Tomo Pekić od malih nogu sanjao da postane odbojkaš.
– Uvijek sam htio da budem sportista, ali nisam kokretno znao da ću biti baš odbojkaš kaže on, dodajući da voli sve ostale sportove, redovno prati sva sportska dešavanja, a izdvojiobi plivanje i vaterpolo, koji ga posebno privlače.
Od ekipe Galeba se, nakon ulaska u Prvu ligu, i u premijernoj sezoni očekuje visok plasman, što kod mnogih igrača ponekad izaziva pozitivnu tremu, odnosno negativan pritisak.

– Obično se rado o jednoj pozitivnoj tremi. Nekad nam stvarno nije svejedno. Mlada smo skipa, a znamo da se od nas očekuje mnogo. Sada je to bio plasman u Prvu ligu, a od sledeće sezone biće puno ne izvjesnosti u takmičenju. Mi ćemo se sigurno potruditi da našim navijačima, prijateljima, roditeljima i upravi i u Prvoj ligi priuštimo zadovoljstvo našim dobrim igrama i plasmanom.
Mada mnogi danas kažu kyko nemaju idole, Tomo Pekić nije jedan od njih. Njegov idol je Nikola Grbić, izvaredan tehničar, i još bolji vođa ekipe. A poput Grbića, i o Tomu, ali i o njegovim saigračima, govore se hvalospjevi, posebno nakon uspjeha u kvalifikacijama
i ulaska u prvoligaško društvo.
Pitali smo ga kako ce osjeća zbog toga, da li mu to smeta ili prija.
– Meni lično to ne smeta,normalnije je da mi prija. Smetaju mi laži i kritike raznih nazovi stručnjaka. Ako nas neko hvali, to znači da smo pozitivni, i da preposimo pozitivnu energiju.
Šta bi poručio mladim igračima, koja tek počemu da treniraju odborku, ili bilo koji drugi sport?
– Svima bih preporučio da se bave sportom, i dječacima i djevojčicama. Nije bitno kojim, samo da su uporni i istrajni. Naravno da će biti teških trenutaka, ali sam siguran da će biti mnogo više onih lijepih. Vidjeće da se trud na rad na kraju isplati – kaže Pekić.


