„Orlovsko gnijezdo“ putuje i godinu nakon premijere, danas projekcija u Kolumbiji

Kratkometražni igrani film „Orlovsko gnijezdo“ čiju režiju potpisuje Milija Šćepanovića putuje i nakon godinu dana od premijere. Ovog mjeseca, prikazan je u okviru regionalne selekcije Karlovci Film Festivala, a danas će priliku da pogleda ostvarenje reditelja iz Bara imati i publika u Kolumbiji, u Bogoti, u okviru BOGOSHORTS festivala.
„‘Orlovsko gnijezdo’ i dalje putuje, godinu dana nakon premijere, što je neprocjenjiva stvar za kratkometražni film. Danas će biti prikazan u Bogoti, na jednom od najznačajnijih festivala kratke forme u svijetu, sa Oscar qualifaying licencom, a gdje je već ‘Orlovsko gnijezdo’ bio prošle godine u takmičarskoj selekciji. Veče kratkog filma u Bogoti, koje će biti održano danas, predstaviće 5 ostvarenja iz prošlogodišnje selekcije festivala. Projekcija je zakazana za 18.00 časova po lokalnom vremenu, a mjesto projekcije je Los Andes univerzitet u Bogoti„, kaže za Primorski portal Šćepanović i dodaje da bliži godišnjica filma, a to je polako i trenutak kada se i festivalski život lagano gasi.
BOGOSHORTS tradicionalno privlači veliki broj posjetilaca, a projekcijama prosječno prisustvuje oko 250 posjetilaca. Jedan je od najznačajnijih događaja u Bogoti, koji za cilj ima popularizaciju kratkih filmova.
Film je nastao u produkciji Videa Production, Bibi Film i Open Box studija i producenata Biljane Vušović i Ilije Brkanovića. Izvršni producent je Nemanja Dragović, direktor fotografije Dragan Vildović, montažer Nataša Pantić, kostimograf Lina Leković, scenograf Stanislav Nikičević i Nusret Đokaj, dizajn i obrada zvuka Aleksandar Saša Brajović, a autori muzike su Enes Tahirović i Igor Lazić Niggor.
U filmu igraju: Plamen Brnović, Petar Kažić, Ana Vučković, Jelena Gavrilović, Srđan Grahovac i Slaviša Grubiša.
Radnja „Orlovskog gnijezda“ odvija se u jednom danu, tokom dvadeset i četiri časa, neposredno pred početak NATO intervencije na SR Jugoslaviju, 1999. godine. Film prati priču o odrastanju posljednjeg naraštaja tzv. Petar Pan generacije (milenijalaca) koji će svojevrsnu ozloglašenost, između ostalog, zaraditi zahvaljujući pretjeranoj zavisnosti od moderne tehnologije i brzog načina života.