Vrijedna donacija iz Čikaga za Opštu bolnicu Bar, ginekološko-akušersko odjeljenje
Islamski Rumija Centar iz Čikaga donirao Opštoj bolnici Bar opremu za ginekološko-akušersko odjeljenje, vrijednosti oko 59.000 eura. Donacija predstavlja važan doprinos unapređenju uslova za pružanje zdravstvene zaštite na Odjeljenju ginekologije i akušerstva, kao i dodatnu podršku porodiljama i njihovim porodicama.
Ugovor o isporuci donacije potpisali su danas, ispred Rumija centra u Čikagu Zijad Peković i direktor Opšte bonice Bar dr Miroslav Knežević.
Direktor Opšte bolnice Bar dr Knežević se zahvalio donatorima. Donacije, prema riječima direktora dr Kneževića, jesu značajne i doprinose boljim uslovima za rad, zbrinjavanje i liječenje pacijenata, ističući da su ljekari stub svih zdravstvenih ustanova.

-Smatram da ste vi učinili jedan veliki gest na kome se zahvaljujemo. Cijenimo povjerenje koje ste nam ukazali. Odužićemo se na najbolji način tako što će pacijentkinje, trudnice i porodilje koje budu dolazile u Opštu bolnicu Bar dobiti još bolji kvalitet zdravstvenih usluga, kazao je dr Knežević sugerišući kolegama da i dalje nastave vrijedno da rade.

– Imamo značajnih pomaka i u broju porođaja u našoj bolnici, značajno veći broj u odnosu na prošlu godinu. Povjerenje koje je dijelom bilo narušeno u prethodnom periodu svakako se vraća, istakao je direktor Opšte bonice Bar dodajući: „Pomoć našeg naroda koji živi u dijaspori i kroz ovu donaciju pokazuje prije svega da vole svoju zemlju i da žele da pomognu“.


Zijad Peković ističe da mu je čast što je danas u Opštoj bolnici Bar ispred Islamskog Rumija Centra iz Čikaga
-Zadovoljstvo je što su tu su moja supruga i majka.Prepoznali smo potrebu da se pomogne ženama i djeci. Naša je želja da ostavimo vezu sa lokalnom zajednicom i da ona ne bude samo veza tokom našeg odmora u Crnoj Gori, već da bude neki pokušaj za eventualni povratak, kazao je Peković dodajući da je doveo i svoju djecu, predstavnike treće generacije u Americi porijeklom iz Mrkojevića.

Kordinator Sabrija Vulić rekao je da je akciju pokrenula Ženska grupa Rumija u saradnji sa Rumija IslamskiM i Rumija kulturnim Centrom.
-Zahvalni smo našoj dijaspori i svima koji su donacijama podržali ovu akciju. Nadamo se da je ovo prva u nizu ovakvih akcija i da će podstaći i druge da pomognu Opštoj bolnici Bar i našoj zajednici. Cijeli proces donacije i kupovine opreme sproveden je kroz sve potrebne procedure, uključujući potpisivanje Ugovora o poklonu, nakon čega je oprema bila direktno naručena od strane Rumija Islamskog Centra, kazao je Vulić.

Ginekološko-akušersko odjeljenje Opšte bolnice Bar je mlad kolektiv kome je trebala podrška u tehničkom smislu.
-Dobili smo kompletno jednu ginekološku ambulantu: porođajni sto što je jako bitno za porođaj, da se obezbijedi trudnicama što udobniji uslovi za ugodnijii porođaj. Da na kraju imamo zadovoljnu majku i zdravo dijete. Naš zadatak je da opravdamo to povjerenje i da trudimo da se poveća broj porođaja, da žene pođu zadovoljno iz porodilišta i da pratimo povjerenje, kazala je dr Svetlana Šćekić, zamjenica načelnika odjeljenja za ginekologiju i akušerstvo Opšte bolnice Bar. Dr Šćekić se zahvalila na donaciji.


Donirani su: ultrazvučni aparat Arietta 50LE, vrijednosti 47.553 eura, trodjelni porođajni krevet od 1.198 eura, CTG aparat, vrijednost: 2.675 eura, porođajni sto koji košta 4.280 eura i ginekološka pregledna stolicačija je vrijednost 3.085 eura.

Glavna sestra Opšte bolnice Bar Nada Đikanović istakla je veliku zahvalnost donatorima.
– Nije važno koliko nas ima i gdje smo, nego kakvi smo i kako je naše srce. Ovog puta se vidjela da je to srce u Čikagu, Mrkojevićko ogromno koje kuca i za bolnicu Bar i za Crnu Goru. Hvala vam najljepša na svemu, navela je Đikanović


